تبلیغات
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قدس اراك - درمان سرطان با سایبر نایف
 
ما زنده به آنیم كه آرام نگیریم موجیم كه آسودگی ما،عدم ماست

درمان سرطان با سایبر نایف

نوشته شده توسط :فاطمه عطاران
سه شنبه 15 شهریور 1390-11:16 ب.ظ

درمان سرطان با سایبر نایف!

مدت زمان زیادی نیست که جهان پزشکی روبات پیشرفته‌ای را در اختیار دارد که می‌تواند تومور‌های سرطانی را بدون کمترین درد و خونریزی نابود کند. "سایبر نایف" یا چاقوی سایبری نامی است که بر روی پیشرفته‌ترین تکنولوژی جراحی رادیویی در جهان نهاده‌اند.

قبل از معرفی این تکنولوژی بهتر است ذکر شود که رادیو سرجری یا جراحی رادیویی کاملا با رادیوتراپی فرق می‌کند و در دو دسته کاملا متفاوت قرار دارند. رادیو سرجری قابلیتی کاملا شبیه جراحی واقعی دارد با این تفاوت که عمل جراحی به صورت بسته صورت می‌گیرد و تومور‌های سرطانی در نقاط مختلف بدن با دقتی بسیار بالا مورد حمله قرار گرفته و از آسیب به بافت‌های سالم خوداری می‌شود و بیمار بعد از پایان جراحی رادیویی می‌تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

با وجود این که در بیش از ١٧ کشور جهان و ١٥٠ مرکز فوق تخصصی سرطان از این تکنولوژی برای درمان انواع تومورهای سرطانی استفاده می‌شود، اما متاسفانه در ایران هنوز پزشکان آشنایی چندانی با این تکنولوژی ندارند.

سایبر نایف هم اکنون تنها روباتی است که قابلیت شگفت انگیزی در درمان تومورهای بسیار حساس از جمله مغز، نخاغ و ستون فقرات، پانکراس، پروستات، ریه و ..... دارد.

نکته قابل توجه در اینجاست که طی مراحل ساخت این روبات، دانشگاه استفورد از شرکت "بی ام دبلیو" برای ساخت بازوی روباتیک این دستگاه کمک گرفت تا بتواند پرتوهای انرژی پر قدرت را از جهات مختلف به محل دقیق تومور ارسال کند.

با این تکنولوژی هم اکنون بسیاری از تومور‌های سرطانی که هیچگاه امید درمانی برای آنها وجود نداشته قابلیت درمان پیدا کرده است و قطعا جایگزین بسیار مناسب تری برای عمل‌های جراحی باز است. همچنین در بسیاری از انواع سرطان ،تومور در نقطه‌ای همانند ساقه مغز واقع است که دست جراح به آن نمی‌رسد و حال آن که با سایبر نایف این گونه تومورها قابل درمان می‌باشند.

 سایبر نایف چگونه عمل می‌کند؟

از بیمار دو روز قبل از آغاز درمان با سایبر نایف" "ام آر ‌ای" تهیه می‌شود و اطلاعات مربوطه به سیستم کامپیوتری سایبر نایف داده می‌شود. در این مرحله توسط متخصصین در بخش فیزیک پزشکی برنامه‌ریزی جهت نابود سازی تومور سرطانی صورت می‌گیرد. این مرحله بسته به شکل و نوع تومور حدود ٢٤ ساعت زمان می‌برد.

لازم به ذکر است اتاقی که روبات "سایبر نایف" در آن قرار دارد دارای دیواره‌های مخصوص سربی و همچنین تقریبا سرد است که به بیمار توصیه می‌شود لباس کافی همراه داشته باشد.

در این قسمت بیمار به اتاق سایبر نایف منتقل شده و می‌تواند در حالی که به آرامی بر روی تخت درازکشیده و موسیقی گوش می‌دهد، مورد جراحی بدون درد قرار بگیرد و تنها نظاره‌گر حرکت روبات در اطراف تومور سرطانی باشد. روبات سایبر نایف بسته به نوع تومور از صدها جهت مختلف و با قدرت بسیار بالا تومور را هدف قرار می‌دهد، بدون این که به بافت‌های سالم صدمه‌ای وارد کند.

سایبر نایف همچنین قابلیت ردیابی همزمان را داراست بدین معنی که با حرکت بیمار از کار می‌ایستد و همچنین برای درمان تومور ریه، خود را با تنفس بیمار هماهنگ می‌کند و دیگر بیمار نیازی به نگه داشتن نفس خود ندارد.

بسته به نوع تومور و میزان پیشرفتگی آن، بین ٣ تا ١٠ جلسه برای درمان تومور زمان نیاز است که می‌تواند در روزهای متوالی انجام گردد.

 مراکز مجهز به سایبر نایف:

همکنون بسیاری از مراکز پیشرفته درمان سرطان در دنیا به "سایبر نایف" مجهز هستند که البته بسیاری از آنها در آمریکا و اروپا پراکنده می‌باشند. بیمارستان فوق تخصصی سرطان بیکن در مالزی با سرمایه گذاری بسیار خوبی این دستگاه پیشرفته را که حدودا ١٠ میلیارد تومان قیمت دارد خریداری کرده و امکانات خوبی نیز برای بیماران فارسی زبان خود در نظر گرفته. همچنین قیمت‌هایی که برای درمان با "سایبر نایف" تعیین شده به نسبت دیگر کشورهای دنیا مناسب‌تر است

لینک‌های مرتبط

انجمن سایبر نایف

http://www.cksociety.org

 

اطلاعات کامل درباره سایبر نایف و تجربه دیگر بیماران در استفاده از این تکنولوژی

http://www.cyberknife.com

 

شرکت تولید کننده روبات سایبر نایف

http://www.accuray.com

نظرات() 


امیر
سه شنبه 19 اسفند 1393 02:16 ق.ظ
باسلام یکی از بستگان دچار سرطان مری شده ایا با دستگاه سایبر نایف میشود تومور مری را معالجه کرد و هزینه ان حدودا چقدر میشه.ممنون
ramin
چهارشنبه 22 بهمن 1393 12:50 ب.ظ
من فکر میکنم حیف است که ما در ایران این تکنولوژی را نداشته باشیم امیدوارم وزیر محترم بهداشت که فرد کاردان و مردم دوستی است این تجهیزات را به کشور وارد کند تا مردم بیمار ما خونه و زندگی را نفروشند وتا بیماری را در مالزی و دیگر جاها درمان کنند... حرمت ایرانیان را نگهداریم و آنها را لایق بهترین ها بدانیم..... به امید آن روز .....
م -ن
چهارشنبه 15 بهمن 1393 08:49 ب.ظ
سلام اگه كسی هزینه سایبر نایف را میدونه لطفا تماس بگیره .ممنون 09144434581
پرنیان
یکشنبه 21 دی 1393 08:00 ب.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید
نیاز به راهنمایی فوری دارم
پدرم دچار کانسر زبان شدند تحت عمل جراحی قرار گرفتن بعداز یک سال دوباره رشد کرده وناحیه حنجره را نیز در گیر کرده
ایا سایبرنایف میتواند کمک کننده باشد
برای انتقال ب بیمارستان مالزی چه اقدامی انجام دهیم
لطفا جواب بدبد
پنجشنبه 18 دی 1393 08:06 ق.ظ
سلام همسر من گلیوبلاستوما مولتی فرما گرید4 میباشد و هفت ماه است مبتلا شده . من پس از شش ماه مطالعه و تحقیق در سایت های مختلف فهمیدم که تنها یک معجزه این بیماری کشنده را درمان میکند. حتی در کشورهای پیشرفته میانگین عمر بیماران کمتر از بیست ماهاست و درمواردی نادر افرادی چون دیوید سروان شرایبر و بن ویلیامز دارای عمری نوزده و بیست ساله با جابی ام بوده اند. توکل به خداوند ،پرهیز از قند و ارد سفید چون قند غذایسرطان است
حبیب
چهارشنبه 10 دی 1393 06:27 ب.ظ
با سلام
پدر اینجانب به دلیل بروز تومور از نوع gbm تا کنون 2 بار عمل جراحی انجام داده و 30 جلسه پرتودرمانی به همراه مصرف قرص های تمودال نیز صورت گرفته است.
قرار است بعد از گذشت 1 ماه استراحت(تا چند روز دیگر) دوره جدید درمان شروع شود. البته در ام آر آی جدید تومور رشد داشته است.
2 سوال مطرح است:
1- تنها راه ادامه درمان قرص های تمودال است یا شیمی درمانی دیگری نیز صورت می گیرد؟
2- درمان دیگری برای این نوع تومور وجود دارد(غیر از دستگاه novo ttf)
با سپاس فراوان
حبیب
چهارشنبه 10 دی 1393 03:45 ب.ظ
با سلام
پدر اینجانب به دلیل بروز تومور از نوع gbm تا کنون 2 بار عمل جراحی انجام داده و 30 جلسه پرتودرمانی به همراه مصرف قرص های تمودال نیز صورت گرفته است.
قرار است بعد از گذشت 1 ماه استراحت(تا چند روز دیگر) دوره جدید درمان شروع شود. البته در ام آر آی جدید تومور رشد داشته است.
2 سوال مطرح است:
1- تنها راه ادامه درمان قرص های تمودال است یا شیمی درمانی دیگری نیز صورت می گیرد؟
2- درمان دیگری برای این نوع تومور وجود دارد(غیر از دستگاه novo ttf)
با سپاس فراوان
نگار
دوشنبه 1 دی 1393 12:27 ق.ظ
تومری که از چشم به کبد سرایت کرده و از نوع بدترین است با این دستگاه امیدی به بهبودی هست؟ خواهش میکنم تماس بگیرید

09196094269
09124180884
نگار
دوشنبه 1 دی 1393 12:27 ق.ظ
تومری که از چشم به کبد سرایت کرده و از نوع بدترین است با این دستگاه امیدی به بهبودی هست؟ خواهش میکنم تماس بگیرید

09196094269
09124180884
فناوری نانو و سرطان‌شناسی، خلاصه کارگاه آموزشی
یکشنبه 30 آذر 1393 02:35 ب.ظ
دانلود کتاب فناوری نانو و سرطان شناسی، خلاصه کارگاه آموزشی
http://booktolearn.com/?p=847
نغمه نشاط
دوشنبه 10 آذر 1393 09:46 ق.ظ
سلام لطفا مرا در مورد هزینه ونحوه رفتن به مالزی برای سایبرنایف مننژیوم مغزی راهنمایی فرمایید،ممنونم
اعظم معرف
یکشنبه 16 شهریور 1393 11:14 ب.ظ
همسرم تومورمغزی دارد ویکبار درایران گامانایف سال قبل انجام شدوکمی درمان شدولی دوباره مشکل دارند
اعظم معرف
یکشنبه 16 شهریور 1393 11:14 ب.ظ
همسرم تومورمغزی دارد ویکبار درایران گامانایف سال قبل انجام شدوکمی درمان شدولی دوباره مشکل دارند
کریم برزگر داوودی
شنبه 1 شهریور 1393 01:01 ب.ظ

باسلام .
اطلاعاتی در مورد هزینه درمان با سایبرنایف میخواستم. لطفا با من تماس بگیرید. باتشکر برزگر

09141141265 یا04134784998
محمد فرزانه
یکشنبه 26 مرداد 1393 10:14 ق.ظ
با سلام فرزندم احسان 16 سال دارد و دوسال پیش به سرطان استئوسارکوم در قسمت بازوی چپ شد که پیوند شد و بعد از دو ماه در قسمت ساق پای چپ دوباره این عارضه دیده شد وهمزمان ریه احسان درگیری این سرطان چموش شده است لطفا" راهنمایی فرمائید. با تشکر
امین ستاری
یکشنبه 12 مرداد 1393 02:37 ب.ظ
سلام لطفا به من کمک کنید. برادر من سرطان معده متاستاز به کبد داره من میتونم به این روش درمانش کنم.
ساینا
پنجشنبه 19 تیر 1393 01:20 ق.ظ
تو رو خدا یکی به مث بگه ایا با سایبرنایف میشه تومور جی بی ام رو هم درمان کرد
علی مهدیزاده
دوشنبه 5 خرداد 1393 11:36 ق.ظ
یكی از بستگانم دارای كیست بد خیم در ناحیه كبد میباشد آیا از روش فوق قابل درمان و پیگیری میباشد در صورت لزوم مدارك مورد نیاز ارسال میگردد
علی حسین زاده
شنبه 3 خرداد 1393 01:25 ب.ظ
سلام.بنده سرطان نازوفارنکس باکتاستاز به مثلث خلفی وا ریه دارم آیامیشه باسایبرنایف درمان کنم؟آخه پزشکان میگن سایبرنایف برای تعداد محدودی از سرطان هاست که نازوفارنکس را شامل نمیشود؟درضمن هزینه سفر ودرمان کلا چند هس؟وسوال آخراینکه اگر ادعای پزشکانی که باسایبر نایف درمان میکنند درست نباشد ما از کجا پیگیری کنیم دست ما به کجابنده؟
سارا
دوشنبه 12 اسفند 1392 02:57 ب.ظ
با سلام و عرض خسته نباشید ..مادر عزیزم سرطان روده متاستاز به کبد دارند که عمل روده را انجام دادن .. برای کبد میشه کاری کرد ؟ هزینه درمان و اقامت حدوا چر میشود ؟
مژگان ف
پنجشنبه 18 مهر 1392 09:01 ق.ظ
سلام
مادر من سرطان sccدهان و فك دارند و بعد از دو بار عمل و 30 جلسه رادیوتراپی و 5 جلسه شیمی در طول یكسال دكترها دیگه درمانی انجام نمیدهندوگفتند دیگه امیدی نیست.
ایا این روش سایبر نایف برای ایشان مفید و كاربرد دارد ؟و چطور میتونم از خدمات شما استفاده كنم؟
ممنون
رضا ذکریایی
یکشنبه 14 مهر 1392 07:50 ب.ظ
با سلام مادرم باجراحی روده بزرگ وشیمی درمانی راانجام داده ولی متساز داده به کبد ودر ناحیه شکم مختصر seeding شده ایا با سایبرناف قابل درمان است ؟ الان لاین دو شیمی درمانی را انجام میدهیم.
ابوذر
یکشنبه 14 مهر 1392 06:50 ب.ظ
با سلام
همسر 30 ساله اینجانب دچار تومر مغزی از نوع GBM شدهاند و تاکنون دو بار مورد عمل جراحی قرار گرفته اندو همچنین پرتو درمانی و شیمی در مانی به وسیله قرص های تمودال در 6 دوره ولی متاسفانه فقط جهت مدت کوتاهی ار حال مساعدی برخوردار شده اند.و در حال حاظر از سردرد رنج میبرند ایا آمکان در مان در آن مرکز جهت وی وجود دارد یا خیر ؟
پنجشنبه 11 مهر 1392 02:23 ق.ظ
هزینه درمان با این دستگاه چقدر است
مجید حاتمی
یکشنبه 31 شهریور 1392 04:49 ب.ظ
با سلام ما یک مریض سرطانی روده بزرگ داریم که متاسداز داده به ریه شکم غدد اناوی زیاد شده و دکتر جواب رد داده و گفته تا 2 ماه زنده است .اگر می تونید کمک کنید چه کنیم
با تشکر
كاظم طهماسبی
یکشنبه 17 شهریور 1392 02:42 ب.ظ
سلام
سایبرنایف برای كودك سه ساله هم جواب می دهد؟مبتلا به تومر بدخیم ریه است.
با تشكر.
جاودانی
دوشنبه 28 مرداد 1392 12:17 ب.ظ
با عرض سلام.میخواستم بدونم آیا در حال حاضر این دستگاه رو در ایران هم داریم؟و اینکه آیا این دستگاه در درمان کانسرهای متاستاتیک هم میتونه موثر باشه؟ با سپاس
پریوش
یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 10:27 ب.ظ
با سلام می خواستم بدانم آیا در ایران نیز مرکز سایبرنایف داریم یا خیر؟ ممکن است این مراکز را معرفی کنید؟ تا بتوانیم اطلاعات لازم را راجع به هزینه ها بدست آوریم با تشکر
رویا شجاعی
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 03:13 ق.ظ
(فوری)
با سلام ،از یستگانم خانم جوانی دچار کنسر مری با استیج بالا و متاستاز به ستون فقرات و کبد شده .آیا در مالزی با روش سایبرنایف علاج پذیر است یا درمان قطعی دیگری وجود دارد؟در صورت نیاز مدارک پزشکی اشان را ایمیل می کنم.ممنون
reihaneh
دوشنبه 23 بهمن 1391 05:39 ب.ظ
salam

pedare bande tomore bad khim dashtan ke 4 lmhe pish amal shodan vali mojadadan tomor dar hale roshde aya omidi hast az in rah estefade konim ? age are koja bayad beram va chetor bayad eghdam konam ?
lotfan rahnamee konid
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox